O nas

Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie (województwo dolnośląskie) rozpoczęło działalność w 2004 roku.
Wciąż powstają nowe stawy hodowlane, zastawki, płuczki i obiekty. Gospodarstwo Rybackie rozwija się w szybkim tempie. Mamy już 8 stawów hodowlanych, których łączna powierzchnia to około 12,50 ha.
Wszystkie zbiorniki wodne mieszczą się przy rzece głównej co umożliwia ciągły przepływ wody.
Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie jest pod stałą opieką lekarza weterynarii.
Posiadamy numer weterynaryjny: PL 02252719.
Wszystkie stawy hodowlne są budowane pod nadzorem ekspertów do spraw architektury, ochrony środowiska i geologii.

Zaufało nam już ogromne grono klientów. Sprawdź nas i Ty !

  • Tablice informacyjne na Stawach Hodowlanych w Ruszowie

    Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie zaprojektowało 5 tablic informacyjnych, które zostaną umieszczone w różnych miejscach na terenie stawów.

    Tablice przedstawiają opisy ryb, mieszkańców stawów i ich gości oraz strefy życia w stawie.

    Poniżej przedstawiamy tablice. Aby zobaczyć je w oryginalnym rozmiarze wystarczy na nie kliknąć.

      

  • Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie w obszarze Natura 2000

    Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie znajduje się w obszarze Natura 2000. Jest to program utworzony w Unii Europejskiej wspierający ochronę przyrody. Celem tego programu jest utrzymanie siedlisk przyrodniczych i gatunków, które są uważane za cenne i zagrożone wyginięciem. Głównym celem jest ochrona obszarów wchodzących w skład Natura 2000 oraz nadzorowania aby ich stan nie uległ pogorszeniu.

    Gospodarstwo Rybackie leży na największym obszarze leśnym w PolsceBory Dolnośląskie, a dokładnie w Puszczy Zgorzeleckiej. Przy stawach hodowlanych przepływa rzeka Czerna Mała.

    Dominującym gatunkiem drzewostanu w Brach Dolnośląskich jest sosna. Coraz częściej inwestuje się w świerki i jodły pospolite. W sąsiedztwie stawów hodowlanych w Ruszowie  są liczne dęby, brzozy, buki i olchy. Obszar ten jest znany z obfitości grzybów i jagód.

    Powiat zgorzelecki jest popularny pod względem polowań zarówno polskich, jak i zagranicznych myśliwych. Spowodowane jest to ogromną ilością jeleni, saren, dzików, lisów i zajęcy. Stałymi bywalcami Borów Dolnośląskich są także wydry, bociany, żurawie, czaple, bieliki i wiele innych.